O'zbekiston ERK Demokratik Partiyasi

Özbek hekim Aidin Salih vefat etti

Özbek hekim Aidin Salih vefat etti
135 views
11 November 2014 - 7:07
Aidin Hanım’ın vefat haberini vermeye hiç hazır değildik. Ancak takdir böyle diyebiliyoruz.
O YÜZ Kİ HER HATTI TEVHİD KALEMİNDEN BİR SATIR
O YÜZ Kİ GÖZ DEĞİNCE ALLAH’I HATIRLATIR. (Necip Fazil Kisakürek)
Özbek hekim Aidin Salih vefat etti

Dünyanın birçok ülkesinden 10 binden fazla kişiye sağlık, doğal yaşam ve sade hayat konusunda eğitim veren “Geleneksel tıbbın üstadı” olarak anılan Özbekistanlı hekim Aydın Salih hayatını kaybetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Alternatif tıp üzerine yaptığı çalışmalarıyla bilinen Özbekistanlı hekim Aydın Salih, hayatını kaybetti.

Yaklaşık 35 yıldır alternatif tıb üzerinde çalışmalar yürüten ve 20 yıldır ailesiyle Türkiye’de yaşayan 71 yaşındaki Salih, öğle saatlerinde İstanbul’daki evinde vefat etti.

2011’de Salih’in öğrencileri tarafından kurulan İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsünün başkanı ve aynı zamanda Salih’in öğrencisi olan Faruk Günindi, yaptığı açıklamada, İslam tıbbının esaslarını günümüz diliyle anlatan Salih’in hem Türkiye’de hem de dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda öğrenci ve hastası olduğunu, sağlık, doğal yaşam ve sade hayat konularında 10 binden fazla danışanı bulunduğunu belirtti.

Günindi, Salih’in Ukrayna, Özbekistan, Almanya, Norveç, Suudi Arabistan, İngiltere ve Suriye’de çalışmalar yürüttüğünü ve 5 yılda Türkiye’de birçok yere gittiğini ifade etti.

Rusya’da tıp, Özbekistan’da biyoloji eğitimi alan Salih’in, başarılı bir hekimken İslam dinini seçti. Salih’in, İslam tıbbının kaynaklarına yönelip tüm ömrünü bu kaynakları insanlara ulaştırmaya adadı.

Özbek lider Muhammed Salih’in eşi olan Aydn Salih 10 Kasim 2014 Pazartesi günü öğle namazını müteakiben Karacaahmet Şakirin Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Kabristanı’na defnedilecek.

http://www.dunyabulteni.net/dunya/313901/ozbek-hekim-aidin-salih-vefat-etti